برترين مطالب
Best Posts
  آخرین مطالب ارسالی
  Last Posts

  کمک 43 میلیارد تومانی مردم به سیل‌زدگان از طریق کمیته امداد


  به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم؛ سید پرویز فتاح که به منظور بازدید از سیل‌زدگان به لرستان سفر کرده بود در دیدار با استاندار از حمایت‌های این نهاد در جبران خسارت آسیب دیدگان سیل خبر داد و گفت: امروز همه کشور برای کمک به سیل‌زدگان بسیج شده است.

  وی با اشاره به خدمات مناسب این نهاد به مددجویان آسیب دیده از سیل لرستان، افزود: برابر ارزیابی انجام شده تاکنون 20 هزار خانوار از مددجویان تحت حمایت این نهاد دچار خسارت شده‌اند.

  رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) به خسارت‌های وارده به مسکن، لوازم خانگی اشاره کرد و گفت: تامین لوازم منزل مددجویان توسط این نهاد انجام می‌شود.

  وی به آسیب‌های وارده به فضای کسب‌وکار و اشتغال نیز اشاره و عنوان کرد: تسهیلات اشتغال پرداخت شده توسط این نهاد به افرادی که دچار آسیب شده‌اند بدون تشریفات اداری استمهال شده و برای ایجاد شغل جدید از 20 تا 50 میلیون وام توسط صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت پرداخت می‌شود.

  فتاح به تخصیص 200 میلیارد ریال تسهیلات کارگشایی در مرحله اول به سیل زدگان اشاره کرد و افزود: این تسهیلات به‌صورت قرض‌الحسنه و با قید فوریت و ضمانت آسان به متقاضیان پرداخت می‌شود.

  وی به ارسال کمک‌های جمع‌آوری شده توسط کمیته امداد سراسر کشور برای سیل‌زدگان اشاره و اظهار کرد: تا‌کنون 30 کامیون مواد خوراکی، البسه، پتو، چادر و اقلام امدادی بین سیل‌زدگان استان توزیع شده و علاوه بر آن 10 هزار پتو، 2 هزار تخته فرش،17 هزار متر موکت و 2هزار لوازم خانگی برای مددجویان سیل زده استان تامین شده است.

  رئیس کمیته امداد به نقش کمک‌های مردمی در جبران خسارت‌های سیل زدگان اشاره کرد و افزود: مردم ایران تا کنون430 میلیارد ریال به این نهاد کمک کردند که از این مبلغ 230 میلیارد ریال بصورت کالا و 200 میلیارد بصورت نقدی اهدا شده و در حال توزیع بین آسیب دیدگان است.

  انتهای پیام/

   ارسال در حدود 2 هفته قبل  نویسنده : reza  بدون نظر   | ادامه مطلب »