برترين مطالب
Best Posts
  آخرین مطالب ارسالی
  Last Posts

  هوای تهران همچنان ناسالم است/ روند کاهشی دمای هوای پایتخت


  به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، هوا شهر تهران با شاخص 116 برای گروه‌های حساس جامعه ناسالم است. روز گذشته نیز هوا با شاخص 110 در وضعیت ناسالم قرار داشت و بدین ترتیب تهرانی‌ها یازدهمین روز ناسالم را در سال جاری تجربه کردند. این در حالی است که پیش‌بینی ‌می‌شود روز آینده نیز هوا ناسالم باشد.

  همچنین با افزایش تابش نور خورشید در طول روز به همراه در دسترس بودن سایر عوامل برای انجام واکنش‌های فتوشیمیایی، شرایط برای شکل گیری آلاینده ازن مهیا شده و احتمال می‌رود بیشینه غلظت آلاینده مذکور بین ساعات 14 الی 18 روز جاری (یکشنبه) مشاهده شود.

  هرچند با تغییر وضعیت جوی تا بعدازظهر برای برخی ساعات وزش باد انتظار می‌رود که احتمال افزایش موقتی غلظت ذرات معلق را به دنبال خواهد داشت. از این رو، با توجه به افزایش موقتی غلظت آلاینده‌ها (از جمله ذرات معلق و ازن) طی بعضی ساعات روز جاری، انتظار می‌رود وضعیت کیفیت هوای بیشتر مناطق شهر تهران در شرایط نامطلوب به ویژه برای گروه‌های حساس قرار گیرد.

  به تدریج در اواخر وقت یکشنبه از میزان ناپایداری جوی کاسته خواهد شد و با تداوم این وضعیت جوی تا روز دوشنبه، روند افزایشی غلظت آلاینده‌ها در صبحگاه دهمین روز از تیر ماه 98 دور از انتظار نخواهد بود. همزمان با افزایش ناپایداری‌های جوی در طول روز دوشنبه، به تدریج بر سرعت باد افزوده خواهد شد، به گونه‌ای که برخی ساعات همراه با وزش باد نسبتا شدید (با بزرگی بالاتر از 5 متربرثانیه) از سمت نواحی غربی خواهد بود که احتمال افزایش موقتی ذرات معلق در برخی ساعات را به همراه خواهد داشت. همچنین دما تا روز آینده روند کاهشی خواهد داشت.

  انتهای پیام/

   

   ارسال در حدود 3 هفته قبل  نویسنده : reza  بدون نظر   | ادامه مطلب »