برترين مطالب
Best Posts
  آخرین مطالب ارسالی
  Last Posts

  نوبخت: اختصاص 14میلیارد دلار ارز 4200تومانی در سال 98


  به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، محمدباقر نوبخت در حاشیه حضور خود در نخستین اجلاس شورای عالی استان‌ها در جمع خبرنگاران درباره برنامه دولت برای تأمین کالاهای اساسی مردم در سال 98 با ارز 4200تومانی اظهار کرد: پرداخت بیش از 13 و نیم میلیارد دلار در سال گذشته با ارز 4200تومانی از سیاست‌های دولت بوده که این امر را برای امسال در حد 14 میلیارد دلار تعیین کردیم و مجلس نیز در فرایند رسیدگی به لایحه بودجه پیشنهاداتی را برای این کار داد که ان‌شاءالله دولت متناسب با قانون و سیاستی که در این راه دارد، اعمال می‌کند.

  رئیس سازمان مدیریت برنامه و بودجه در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه شنیده شده اخیراً در جلسه‌ای با حضور وی، به بحث قیمت‌گذاری بنزین پرداخته شده است گفت: قطعاً همه مباحث در ستاد اقتصادی دولت مطرح می‌شود اما این‌که مشخصاً برای بحث بنزین تشکیل جلسه داده شود، درست نیست. ما دقیقاً در چارچوب مصوبه‌ای که در مجلس شورای اسلامی مطرح است، اقدام می‌کنیم و همه روزهای هفته با حضور رئیس جمهور ستاد اقتصادی دولت تشکیل می‌شود و در آنجا موضوعات مهم مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرد.

  وی درباره امکان استفاده از منابع صندوق توسعه ملی برای جبران خسارات سیل نیز گفت: بالغ بر 156 میلیارد تومان به استان‌هایی که درگیر سیل بودند به‌تناسب میزان خساراتی که دیدند برای امور جاری پرداخت کردیم و هنوز هم همه این پول‌ها خرج نشده است. البته مقرر شده نحوه توزیع این مبالغ بین استان‌های آسیب‌دیده، با هماهنگی ستاد مدیریت بحران کشور انجام شود.

  نوبخت تأکید کرد: اگر این مبالغ ناکافی باشد قطعاً به‌روی سایر سازوکارهای دیگر از جمله صندوق توسعه ملی هم متمرکز می‌شویم.

  انتهای پیام/*

   ارسال در حدود 1 هفته قبل  نویسنده : reza  بدون نظر   | ادامه مطلب »