برترين مطالب
Best Posts
  آخرین مطالب ارسالی
  Last Posts

  ملکشاهی: علیه وزارتخانه‌های جهاد کشاورزی و نیرو شکایت می‌کنیم


  اللهیار ملکشاهی رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی و نماینده مردم کوهدشت استان لرستان در گفت‌وگو با خبرنگار حقوقی و قضایی خبرگزاری تسنیم، در رابطه با شناسایی مقصران سیل در استان لرستان گفت: آنگونه که بررسی کردیم قسمت عمده تقصیر برعهده وزارت نیرو است.

  وی با اشاره به اینکه وزارت نیرو متهم ردیف اول خسارات سیل در استان لرستان است، علت آن را عدم اجرای پروژه‌های مهم سدسازی و آبخیزداری عنوان کرد و افزود: پروژه‌های مهمی مثل سید معشوقه روی رودخانه کشکان اجرا نشده است که اگر این سد زده می‌شد سیل پلدختر، معمولان، شایگان و شهرستان چگینی کاملا مهار می‌شد و حداقل خسارت پیش می‌آمد.

  ملکشاهی عدم لایروبی رودخانه‌ها و اجازه ساختوساز در بستر و حریم رودخانه را از دیگر دلایل خسارت‌زایی سیل‌های اخیر استان لرستان دانست و افزود: وزارت کشاورزی اجرای آبخیزداری و آبخوانداری را چندین سال انجام نداده و به همین دلیل در شهری مثل کوهدشت که رودخانه دائمی ندارد شاهد سیل بودیم و حدود هزار میلیارد تومان خسارت به این شهر وارد شده است.

  رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی از پیگیری این مسائل در مجلس خبر داد و گفت: علاوه بر این در حال تنظیم شکوائیه‌ای علیه وزرای جهاد کشاورزی و نیرو هستیم و احتمال استیضاح این دو وزیر بخصوص وزیر نیرو نیز وجود دارد.

  ملکشاهی افزود: دادستان هم به عنوان مدعی‌العموم به موضوع ورود خواهد کرد.

  انتهای پیام/

   ارسال در حدود 3 ماه قبل  نویسنده : reza  بدون نظر   | ادامه مطلب »