برترين مطالب
Best Posts
  آخرین مطالب ارسالی
  Last Posts

  مرکز وکلای قوه قضائیه امسال آزمون وکالت برگزار می‌کند


  به گزارش خبرنگار حقوقی و قضائیه خبرگزاری تسنیم، علی بهادری جهرمی رئیس مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضائیه در نشست خبری امروز خود و در پاسخ به سؤال خبرنگار تسنیم در رابطه با برگزاری و یا عدم برگزاری آزمون وکالت طی سال جاری گفت: مگر من می توانم تکلیفی را که قانون مقرر کرده است اجرا نکنم.

  وی سپس تصریح کرد: برگزاری سالانه آزمون وکالت تکلیفی است که آیین‌نامه مرکز بر آن تصریح دارد و من آن را اجرا خواهم کرد. برنامه‌ریزی ما برای برگزاری آزمون در فصل پاییز است.

  رئیس مرکز وکلای قوه قضائیه در رابطه با اینکه آیا برای این آزمون از شیوه ظرفیت گذاری استفاده خواهد شد و یا حد نصاب علمی، تصریح کرد: قانون برای ما از واژه ظرفیت استفاده کرده است و من موظفم که ظرفیت را اعمال کنم. در مورد این هم که ظرفیت باید چقدر باشد، رئیس قوه قضائیه اظهارنظر کرده‌اند که باید در این خصوص نیازسنجی شود.

  بهادری با بیان اینکه حجم بسیار بالای فارغ‌التحصیلان رشته حقوق از مشکلات مملکت است، افزود: مبنای این مشکل این است که دانشگاه‌های ما بدون نیازسنجی علمی اقدام به جذب دانشجو کرده‌اند و اگر هدف آنها درآمدزایی نبود الان مردم ما با این مشکلات مواجه نبودند و مسئولان شرمنده جوانان بیکار نمی‌شدند.

  انتهای پیام/

   ارسال در حدود 3 هفته قبل  نویسنده : reza  بدون نظر   | ادامه مطلب »