برترين مطالب
Best Posts
  آخرین مطالب ارسالی
  Last Posts

  درخواست عضو شورای شهر تهران از مجلس؛ تصویب طرح حفظ باغ‌های کشور


  به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، در ادامه صد و سی و چهارمین جلسه شورای شهر تهران، بررسی طرح الزام شهرداری تهران به ارائه لایحه فرآیند تملک باغات، املاک و ابنیه واجد ارزش و شیوه‌های تامین منابع مالی مورد نیاز در دستور کار اعضای شورای شهر تهران قرار گرفت.

  مرتضی الویری رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران در ارتباط با یک فوریت طرح اشاره شده تصریح کرد: فرض کنید فوریت این طرح را تصویب کردیم چه اتفاقی می‌افتد؟ با توجه به اینکه بودجه سال 1398 تصویب شده است و ردیف‌هایی برای تملک باغات قرار داده‌ایم بنابراین اگر بخواهیم به یک فوریت این طرح رای بدهیم اتفاق خاصی رخ نخواهد داد.

  وی تصریح کرد: چه الان و چه بعدا این طرح به تصویب برسد، در سال 98 نمی‌توان کار خاصی را انجام داد بلکه تمام تصمیمات برای سال 99 اجرایی خواهد شد.

  رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران گفت: بنده با یک فوریت طرح اشاره شده مخالف هستم چرا که چه امروز و چه 3 ماه‌ آینده این طرح به تصویب برسد تفاوتی ندارد اما اگر فرصت داده شود، کمیسیون مربوطه و کمیسیون تخصصی می‌تواند این طرح را با زمان بیشتری مورد بررسی قرار دهد.

  احمد مسجد جامعی دیگر عضو شورای شهر تهران نیز در موافقت با یک فوریت طرح الزام شهرداری تهران به ارائه لایحه فرایند تملک باغات تصریح کرد: املاک و ابنیه واجد ارزش یک بحث جدا از مسئله باغات است. بنده با موضوع باغات موافق هستم اما اینها را از هم جدا کنیم چرا که مراحل بررسی و پیگیری آنها متفاوت است.

  وی افزود: مقوله و نحوه رسیدگی به این دو موضوع باغات و املاک و ابنیه واجد ارزش متفاوت بوده و ما مسئولیت صیانت از باغات را داریم و یقینا مشارکت می‌کنیم اما حفظ باغات تنها از طریق تملک امکانپذیر است و بزرگترین مشکل باغات نظام آبیاری آنهاست که باید راهکار مناسبی برای آن اتخاذ شود.

  به گزارش تسنیم، ناهید خداکرمی به عنوان طراح طرح اشاره شده اظهار کرد: اعلام کرده‌ایم که شهرداری نظام مالی جدیدی برای تملک باغات طراحی کند.هر درختی که از بین می‌رود و قطع می‌شود، تبعات آن برای تمام افراد است لذا از مجلس می‌خواهیم که طرحی ارائه کند که تمام باغات کشور حفظ شود.

  به گزارش تسنیم، پس از اظهارات موافق و مخالف اعضای شورای شهر تهران با 9 رای موافق و 6 رای مخالف به یک فوریت طرح اشاره شده رای دادند.

  انتهای پیام/

   ارسال در حدود 3 هفته قبل  نویسنده : reza  بدون نظر   | ادامه مطلب »