برترين مطالب
Best Posts
  آخرین مطالب ارسالی
  Last Posts

  انهدام 54 باند فعال سرقت/ بحثی درباره ربودن "لیدا کاوه" وجود ندارد


  به گزارش خبرنگار انتظامی باشگاه خبرنگاران پویا، سردار حسین رحیمی در حاشیه اجرای دومین مرحله از طرح “کاشف” در سال 98 (دستگیری مجرمان حرفه‌ای و باندی) با اشاره به بازداشت 247 سارق حرفه‌ای در این مرحله از طرح گفت: این سارقان در قالب 54 باند اقدام به فعالیت می‌کردند.

  رئیس پلیس پایتخت از انهدام 16 باند سرقت به عنف، زورگیری و گوشی‌قاپی خبر داد و تصریح کرد: 16 باند سرقت منزل، اماکن و مغازه همچنین 10 باند سرقت خودرو، موتورسیکلت، لوازم داخل خودرو و 5 باند جعل و کلاهبرداری در این طرح منهدم شدند.

  وی با اشاره به انهدام 3 باند سرقت مسلحانه پیش از هرگونه اقدام، تصریح کرد: از 247 سارق بازداشت شده، 131 نفر از آنها سابقه‌دار هستند، اما زندان برای آنها متنبه‌کننده نبود و برخی از این باندها کمتر از 48 ساعت پس از خروج از زندان مجددا سرقت را شروع کرده بودند.

  رحیمی افزود: در مجموع این سارقان تاکنون به 845 مورد سرقت به عنف و زورگیری و 1345 فقره سرقت خودرو، موتورسیکلت و لوازم خودرو اعتراف کرده‌اند.

  رئیس پلیس پایتخت به انهدام چند باند مطرح در دومین مرحله از طرح کاشف اشاره کرد و گفت: باند سارقان نیسان، با بیش از 100 فقره سرقت نیسان در این طرح متلاشی شد، سارقان نیسان‌ها را از مناطق جنوبی تهران سرقت کرده و به شهرستانهای جنوبی کشور از جمله شهرستان سرباز انتقال می‌دادند. همچنین سارقان زورگیری که در تهران، اسلامشهر و برخی مناطق جنوبی تهران اقدام به زورگیری می‌کردند در این طرح متلاشی شدند.

  رحیمی با اشاره به انهدام باند سرقت موتورسیکلت و اعتراف سارقان به 150 فقره سرقت، خاطرنشان کرد: در دومین مرحله از طرح کاشف باند متجاوزان به عنف که در چند مورد تعدی و تعرض به خانم‌ها را داشتند منهدم شده و این افراد غالبا در غرب،  مرکز و جنوب تهران فعال بودند.

  وی همچنین از موفقیت پلیس آگاهی در پرونده مفقود شدن خانمی با نام لیدا کاوه‌لی خبر داد و گفت: این خانم در شهرک غرب تهران مفقود شده که شب گذشته در همان شهرک غرب پیدا شد و پرونده برای بررسی بیشتر در اختیار پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار دارد.

  رحیمی افزود: تا به این لحظه بحث ربایش این خانم مطرح نیست و بررسی‌های بیشتر در این رابطه صورت می‌گیرد.

  رئیس پلیس پایتخت در پاسخ به سوالی مبنی بر نظارت پلیس بر شرکتهایی مانند اسنپ و تپسی نیز یادآور شد: شرکتهایی مانند اسنپ و تپسی با پلیس آگاهی و امنیت تهران بزرگ ارتباط خوبی دارند و توصیه می‌کنیم شهروندان از امکانات نوین مانند تاکسی‌های رسمی مجاز، آژانس‌ها و شرکتهایی نظیر اسنپ و تپسی استفاده کنند.

  انتهای پیام/

   ارسال در حدود 3 هفته قبل  نویسنده : reza  بدون نظر   | ادامه مطلب »