برترين مطالب
Best Posts
  آخرین مطالب ارسالی
  Last Posts

  اقدام آمریکا در برابر سپاه باعث افزایش روحیه وحدت در کشور شد


  به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم,حجت الاسلام محمد جواد حاج علی اکبری در نشست تشکیلاتی آیه سال 98 گفت: دستگاه نفوذ و نفاق سعی می‌کند با سیاه نمایی و القای ناامیدی رابطه بین مردم در جامعه اسلامی را مختل کند.

  نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان، با بیان اینکه برای امسال همان آیه پایانی سوره فتح در سال 1397 انتخاب شده است، افزود: این آیه راهگشای راهبردهای اشاره شده در بیانیه گام دوم انقلاب است.

  حاج علی اکبری بیان اینکه تدبر جمعی از سوی اعضای اتحادیه درباره این آیه مورد انتظار است، افزود: آنچه که در بیانیه گام دوم انقلاب تحریر شده، نقشه راهی است که با چنین راهبردی تحقق کلان دارد و امیدواریم در آستانه سال جدید و در مرحله اول از گام دوم بتوانیم به رسالت علوی و مهدوی خود عمل کنیم. 

  وی گفت: امسال با توجه به شرایط کنونی سوره فتح و آیه پایانی آن برای پرداختن مجدد از سوی انجمن های اسلامی دانش آموزان به عنوان آیه سال موضوعیت دارد و متناسب با حال و هوای امسال و فضای عمومی کشور و چهل سالگی انقلاب و بیانیه گام دوم است. بنابراین فرصت تازه ای برای انجمن های اسلامی دانش آموزان است که تدبر جمعی را درباره این آیه نورانی ادامه دهند و بهره بیشتری ببرند. 

  نماینده مقام معظم رهبری  در اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان بیان داشت: توقع می رود حفظ سوره فتح با معنا و تفسیر دنبال شود زیرا آیه آخر سوره فتح یکی از زیباترین آیات قرآنی است که حاوی تمثیل و پر از نکته های ناب است و از ویژگی های این آیه نورانی این است که یکی از آیات راهبردی قرآن در خودسازی، جامعه سازی و تمدن سازی است؛ مساله ای که در بیانیه گام دوم انقلاب نیز مورد تاکید قرار گرفته است.

  حاج علی اکبری در توضیح آیه سال 98 تصریح کرد: راهبرد اول شدت بر کفار، مرزبندی و صیانت از هویت و دارا بودن ظرفیت برای ضربه زدن به دستگاه کفر است. 

  وی با اشاره به اینکه تجلی این آیه را در شخصیت حضرت عباس(ع) می توان مشاهده کرد، اظهار داشت: حضور مومن باید لرزه بر تن کفر بیاندازد؛ چیزی که حضرت عباس علیه‌السلام مصداق تمام و کمال آن است.
   
  نماینده رهبری در اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان افزود: راهبرد دوم آیه نیز مهر و صفا و فداکاری نسبت به دیگر مومنان است. اینکه یک مومن تا چه اندازه حاضر است برای آسایش و آرامش سایر افراد جامعه از آسایش خود بگذرد معیاری‌ست که می‌توان آن را در آیه سال 98 یافت.

  حجت الاسلام والمسلمین حاج علی اکبری خاطر نشان کرد: خطری که امروز جامعه اسلامی را تهدید می کند دو نوع است، خطر آشکار از ناحیه دستگاه کفر و خطر پنهان پشت نقاب نفاق که البته خطر نفاق بیشتر است، زیرا منافق تلاش می‌کند به بدنه جامعه مومنین نفوذ کند، در رابطه مومنان با یکدیگر و هم‌چنین رابطه مومنان با امام اختلال ایجاد می کند، روحیه سیاه‌نمایی را در متن جامعه می‌دمد، دستاورد ها را نادیده می‌گیرد، مشکلات را برجسته کرده و ایجاد یاس و ناامیدی می کند.

  نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان در پایان با اشاره به قرار گرفتن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در لیست تروریست‌ها از سوی دولت امریکا خاطر نشان کرد: دشمن گاهی با تصمیمات احمقانه خود به افزایش روحیه وحدت و وفاق ملی در کشور ما کمک می‌کند، همین مسئله اخیر مربوط به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از این دسته است. به هر حال این عیدی است که آن احمق درجه یک (رییس‌جمهور امریکا) در طلیعه سال جدید به مردم ایران هدیه داد.

  انتهای پیام/

   ارسال در حدود 2 هفته قبل  نویسنده : reza  بدون نظر   | ادامه مطلب »