برترين مطالب
Best Posts
  آخرین مطالب ارسالی
  Last Posts

  افزایش 18 درصدی مراجعه خودرو به مراکز معاینه فنی تهران/ پراید و پژو در صدر


  به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم، سید نواب حسینیمنش از مراجعه یک میلیون و هشتصد هزار دستگاه خودرو در سال 97 به مراکز معاینه فنی شهر تهران خبر داد.

  حسینیمنش در این زمینه و افزایش مراجعات در سال 97 و ثبت یک رکورد جدید در مقایسه با سایر سال‌ها گفت: با عنایت به آغاز مرحله دوم طرح کاهش از ابتدای آذر ماه و کنترل مکانیزه معاینه فنی توسط دوربین در تمام ایام و ساعات شبانهروز در سطح شهر و همچنین تعهد شهروندان گرامی به مشارکت اجتماعی و رعایت قانون موجب شد میزان مراجعات به مراکز شهر تهران در سال 97 در مقایسه با سال 96، 18درصد و در مقایسه با سال 95 بالغ بر 60 درصد افزایش داشته و شهروندان به صورت محسوس شاهد نتایج مثبت این مشارکت و کاهش چشمگیر آلودگی هوا در سال 97 باشند.

  وی در خصوص انجام معاینه فنی برتر در مراکز شهر تهران در سال 97 تصریح کرد: در سال گذشته بالغ بر 365 هزار دستگاه خودرو موفق به اخذ معاینه فنی برتر شده‌اند. در مراکز معاینه فنی شهر تهران برای همه خودروها معاینه فنی برتر انجام می‌شود. خودروها می‌توانند در صورت قبولی در معاینه فنی برتر گواهی معاینه فنی برتر و در صورت عدم قبولی و احراز شرایط معاینه فنی معمولی با تمایل مالک گواهی معاینه فنی عادی دریافت کنند. در سال 97، 29 درصد از خودروها از آزمون آلایندگی مردود و نقص آلایندگی 374 هزار دستگاه خودرو تشخیص و رفع ایراد شده است.

  مدیرعامل ستاد معاینه فنی در خصوص عملکرد واحد سیار تست کنار جادهای که با مشارکت پلیس با هدف پایش مستمر و کنترل مضاعف آلایندگی خودروهای سنگین در شهر تهران از ابتدای مهرماه 97 راه اندازی شده، اظهار داشت: این واحد نسبت به کنترل وضعیت آلایندگی 5388 دستگاه خودروی سنگین در سطح شهر اقدام کرده که از این تعداد 89 درصد از آن دارای معاینه فنی و 11 درصد فاقد معاینه فنی بوده است.

  وی افزود:‌ پس از بررسی مجدد وضعیت آلایندگی خودروها ، معاینه فنی 1096 دستگاه خودرو به علت مردودی از آزمون آلایندگی ابطال و در مجموع 1657 دستگاه خودرو به علت نداشتن معاینه فنی و یا مردودی در تست آلایندگی جریمه و اعمال قانون شده‌اند. با عنایت به اهمیت تاثیر آلایندگی خودروهای سنگین در تشدید آلودگی هوا و بالا بودن عمر میانگین خودروهای سنگین و به طبع عدم ایستایی این خودروها در حفظ شرایط استانداردهای تعیین شده از لحاظ تولید آلایندگی و نیاز مبرم به کنترل مستمر این خودروها بدون تردید اجرای این طرح با همراهی پلیس در سال 98 با جدیت بیشتری انجام شده و تعداد این اکیپ‌ها افزایش می‌یابد.

  حسینی‌منش در خصوص اهم برنامه های سال 98 اظهار داشت: برای رفاه حال شهروندان گرامی یکی از برنامه های اصلی این ستاد در سال جدید توسعه کمی مراکز و افزایش تعداد خطوط معاینه فنی است. این مجموعه تمام تلاش خود را خواهد کرد نسبت به احداث و راهاندازی مرکز معاینه فنی 10 خطه آسمان آبی به عنوان بزرگترین مرکز در کشور در این سال اقدام کند.

  وی ادامه داد:‌ در حال حاضر مراکز معاینه فنی در شهر تهران دارای 54 خط معاینه فنی است که امیدوارم با برنامه‌ریزی انجام شده در سال 98 این تعداد خطوط به 64 خط افزایش یابد. امسال مراجعه حداقل 2.5 میلیون دستگاه خودرو به مراکز معاینه فنی شهر تهران پیش‌بینی شده و همه واحدهای این مجموعه برای ایجاد این ظرفیت آماده و تجهیز می‌شوند.

  مدیرعامل ستاد معاینه فنی گفت: از دیگر برنامه‌ها در این سال احداث و راه‌اندازی یک خط ویژه با تجهیزات مدرن جهت پذیرش خودروهای دارای تکنولوژی جدید در مرکز معاینه فنی نیایش است. توسعه کیفی خدمات و بحث پیاده‌سازی فازهای دیگر مدیریت امور مشتریان، افزایش اکیپ‌های تست کنار جاده‌ای، بهسازی مراکز معاینه فنی در راستای مشتری‌مداری و ارائه خدمات بهتر و توسعه کشوری بحث آموزش معاینه فنی از دیگر برنامه‌های ستاد در سال 98 است که با اجرای آن به صورت تفصیلی به شهروندان اطلاع رسانی خواهد شد.

  حسینی منش ادامه داد: در حال حاضر روزانه در حدود 8500 دستگاه خودرو به مراکز معاینه فنی شهر تهران مراجعه می‌کنند که با توجه به افزایش ساعت کاری و تعداد خطوط معاینه فنی و پیاده سازی مدیریت امور مشتریان (سیستم نوبت‌دهی، سامانه اعلام مدت انتظار) خودروها می‌توانند بدون معطلی نسبت به اخذ معاینه فنی خودروی خود اقدام کنند.

  وی در خصوص درصد فراوانی خودروهای مراجعه کننده به مراکز گفت : بیشترین درصد مراجعه به مراکز مربوط به خودروی پراید با 27.7 درصد است و خودروی پژو 206 با 16.82 درصد و پژو 405 با 9.5 درصد در رتبه دوم و سوم قرار دارند.

  وی در پایان در خصوص خودروهای مشمول معاینه فنی در سال 98 اظهار داشت: خودروهای داخلی از سال 93 و ماقبل خودروهای خارجی از سال 2014 و ماقبل و خودروهای عمومی از سال 96 و ماقبل مشمول معاینه فنی هستند. در سال 97 ، 4 میلیون 750 هزار فقره تخلف خودروهای فاقد معاینه فنی توسط دوربین ثبت و اعمال قانون شده است.

  انتهای پیام/

   ارسال در حدود 1 هفته قبل  نویسنده : reza  بدون نظر   | ادامه مطلب »