برترين مطالب
Best Posts
  آخرین مطالب ارسالی
  Last Posts

  ادعای مالکیت مزرعه هزار هکتاری زعفران توسط مدیرعامل موسسه غیرقانونی ولی‌عصر


  به گزارش خبرنگار حقوقی و قضایی خبرگزاری تسنیم،  ششمین جلسه رسیدگی به اتهامات مدیران برخی از موسسات مالی و اعتباری در شعبه سوم دادگاه ویژه رسیدگی به مفاسد اقتصادی به ریاست قاضی ابوالقاسم صلواتی از ساعت 13:30 امروز آغاز شد.

  در ابتدای این جلسه سیامک مدیرخراسانی وکیل امیرحسین آزاد سرپرست موسسه مالی و اعتباری البرز ایرانیان با اشاره به طرح موضوع قتل حامد کرمی توسط معترضان به عملکرد موسسه در برخی از رسانه‌ها و ارتباط آن با پرونده متهم امیرحسین آزاد خواستار تذکر قاضی صلواتی در این خصوص شد که قاضی نیز گفت: موضوع قتل حامد کرمی ارتباطی به این پرونده ندارد و باید در دادگاه کیفری دنبال شود.

  حسن قریانی از متهمان اخلال در نظام اقتصادی کشور که پیش از سال 93 مدیر عامل موسسه مالی و اعتباری البرز ایرانیان و بعدا مدیرعامل موسسه ولی‌عصر بوده است در ادامه دفاعیات خود مدعی شد که در سالهای 92 تا 94 حسابرسی سازمان تعاون روستایی درباره عملکرد تعاونی ولی‌عصر انحرافی گزارش نشده است و تذکری هم نداده‌اند.

  در این جلسه نماینده دادستان از قریانی پرسید آیا شد به جرائم اقرار می‌کنید یا نه و آنها را قبول دارید که قریانی که اتهامات ثابت شده را قبول دارم اما اتهاماتی که مطرح می‌شود را قبول ندارم.

  نماینده دادستان در ادامه گفت: اینکه سایر موسسات ادغام شده در موسسه فردوسی فعالیت کرده‌اند و برآن اساس اخذ سپرده کرده‌اید دلیل قابل قبولی نیست چرا که شما پیش از آن فعالیتی نداشتید که بخواهید ادامه بدهید و اگر قرار بود شما به فعالیت ادامه دهید ادغام چه مفهومی داشت. لازمه ادغام و ساماندهی توقف فعالیت‌هاست. شما تعاونی روستایی بودید و مطابق قانون تعاون روستایی شما اجازه جذب سپرده نداشتید، بلکه فقط می‌توانستید به اعضای همان تعاونی وام بدهید.  شما با همکاری آقای بهرامی متهم ردیف سوم که در آن زمان رئیس شعبه ورامین بوده است اقدام به تاسیس 11 شعبه غیرقانونی کردید.

  نماینده دادستان در بخش دیگری از توضیحات خود با اشاره به اینکه اموال موسسه ولی‌عصر تکافوی بازپرداخت مطالبات مردم را ندارد و این مطالبات از خط اعتباری بیت‌المال پرداخت شده است، از قریانی پرسید شما پولهای مردم را چه کار می‌کردید، گفتید کارهای بازرگانی و تولید ارگانیک زعفران داشتید مستنداتش چیست؟

  متهم در پاسخ به این سوال نماینده دادستان با بیان اینکه مدارک و مستندات مزرعه ارگانیک موجود است، در پاسخ به سوال دیگر نماینده دادستان در خصوص میزان هزینه و سود مزرعه مذکور گفت: این مزرعه در بخش قائنات خراسان جنوبی هزار هکتار مساحت دارد که به نام موسسه ولی‌عصر است و 30 میلیارد تومان برای آن هزینه کردیم و قرار بود ظرف 10 سال به سوددهی برسد.

  نماینده دادستان در طی این اظهارات گفت: امیدواریم که اینگونه باشد.

  انتهای پیام/

   ارسال در حدود 1 ماه قبل  نویسنده : reza  بدون نظر   | ادامه مطلب »