برترين مطالب
Best Posts
  آخرین مطالب ارسالی
  Last Posts

  آلودگی آب شهری شوشتر "کذب محض" است


  به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران پویا؛ دکتر نایب فدایی اظهار کرد: سلامت آب، روزانه با کلرسنجی (حداقل ١٦ نوبت در طول ٢٤ ساعت)، تعیین ph و نمونه میکروبی و شیمیایى توسط کارشناسان بهداشت محیط پایش می‌شود.

  وی افزود: بیش از 60 مرکز جامع سلامت، پایگاه و خانه بهداشت در تمام نقاط شهرستان، روزانه و به طور مستمر، سلامت آب شهری را مورد پایش و سنجش قرار می‌دهند؛ تمامی این سنجشها در سامانه‌های وزارت بهداشت ثبت می‌شوند؛ آزمایشات میکروبی آب آشامیدنی شهری و کلرینه بودن آن نشان از سلامت آب و قابل شرب بودن آن است. 

  بنابر اعلام وبدا، معاون بهداشت دانشکده علوم پزشکی شوشتر گفت: دلیل دیگر بر رد این شایعات آن است که تاسیسات آبرسانی شوشتر از چاه‌های فلمن تغذیه شده و عملیات تصفیه و سالمسازی آن انجام و به شبکه آب شهری وارد می‌شود؛ چاه‌های فلمن یکی از منابع آب زیرزمینی بوده و لذا عملیات تصفیه فیزیکی و رسوبگیری مواد معلق توسط زمین به خوبی انجام می‌شود، حتی با وجود آب آلوده سطحی می‌توان آب بهداشتی و تمیز از لایه‌های زیرین برداشت کرد.

  عضو شورای سلامت و امنیت غذایی شهرستان شوشتر تصریح کرد: از همه مردم می‌خواهم که به شایعات بی‌اساسی که در فضای مجازی می‌بینند توجه نکرده و تا از صحت مطلبی مطمئن نشده‌اند نسبت به انتشار آن اقدام نکنند.

  انتهای پیام/

   ارسال در حدود 2 هفته قبل  نویسنده : reza  بدون نظر   | ادامه مطلب »